O autorze
Mam „patchworkową” rodzinę, dorastającego syna i przemądrzałego psa. Jestem mezzosopranistką i przedstawicielką gatunku muzycznego classical-crossover, który polega na łączeniu operowego wokalu z popem, jazzem, rockiem, house’m itd. Na świecie robią to Sarah Brightman i Andrea Bocelli. Prowadzę małą firmę producencką. Nagrałam cztery płyty. Wyprodukowałam wiele koncertów (takich jak otwarcie festiwalu „Kręgi Sztuki” w Cieszynie w 2011 roku, czy koncert z okazji 600-lecia Katedry we Włocławku). Nagrałam z „włoskim Rubikiem” Amedeo Minghi hymn na beatyfikację Jana Pawła II pt. „Un uomo venuto da lontano”. Moje utwory można znaleźć na międzynarodowych składankach chilloutowych „Cafe Crishna”i „Hotel St. Tropez”.
W tym roku wszystko, co robię, związane jest z tango nuevo. Promuję z moimi muzykami najnowszą płytę pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango" (wyszła pod koniec maja).

Acha! Pochodzę ze Strumienia na Śląsku Cieszyńskim, gdzie funkcjonują dwa wspaniałe chóry. Kocham też Wrocław, gdzie ukończyłam Akademię Muzyczną. Mieszkam w Warszawie. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, spacerów z psem i… czarnej kawy

Ja uwielbiam ją, ona tu jest... Filharmonia Wiedeńska z Koncertem Noworocznym

Złota Sala
Złota Sala www.nto.pl
Po muzycznej chałwie imprez sylwestrowych, nadziewanych disco polo i innymi popularnymi gatunkami, w końcu prawdziwe danie: Koncert Noworoczny filharmoników wiedeńskich. Całe szczęście, że od lat 1 stycznia transmitowany jest przez TVP2. Komentuje go pięknie Bogusław Kaczyński. Wspaniała muzyczna uczta i prawdziwe święto.

Piszę te słowa o 12, tuż przed rozpoczęciem koncertu. W tym roku po raz kolejny już poprowadzi go Franz Welser-Möst, dyrektor muzyczny Opery Wiedeńskiej, wcześniej między innymi dyrygent London Phillharmonic Orchestra.

W programie przede wszystkim utwory rodziny Straussów - ojca i syna Johannów oraz Josefa (tego, który ukończył politechnikę, ale ostatecznie został kompozytorem) oraz ich przyjaciół, między innymi Josepha Lannera - jednego z ciekawych wiedeńskich kompozytorów zreformowanych walców. Ponadto Wagner, którego nie mogłoby zabraknąć! W tym roku między innymi wstęp do jego opery "Lohengrin" (napisanej w 1850 roku). Do tego mało w Polsce znany Joseph Hellmesberger, pseudonim "Pepi", wywodzący się także z wielkiego rodu muzyków i kompozytorów wiedeńskich. Usłyszymy jego "Polkę". No i Verdi, którego 200 rocznicę urodzin obchodzić będziemy właśnie w 2013 roku. Verdi, genialny włoski kompozytor, pochodzący z rodziny kupieckiej. Komponował wspaniałe opery, pełne ciekawych niesfornych ludowych wątków. Dziś fragment jego "Don Carlosa".

Nie będę tej muzyki opisywać. Nie jestem krytykiem. Najlepiej zamknąć oczy, słuchać i przywracać życiu cudowną równowagę, poczucie proporcji, piękna... Albo nie - nie zamykajcie oczu! Warto popatrzeć na piękne wnętrza Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, w której wybrzmiewają te dźwięki.

Podobno Koncert Noworoczny transmituje aż 70 telewizji świata. Ale żadna transmisja nie wywoła wrażeń, które można odnieść wysłuchując koncertu na żywo.

Choć wydaje się to mało realne, każdy może pojechać do Wiednia na ten koncert. W istocie jest ich trochę więcej niż ten jeden - 1 stycznia. Ponieważ zainteresowanie jest bardzo duże, po bilety nie stoi się w kolejce, a losuje w Internecie już na rok przed wydarzeniem. I właśnie jutro - 2 stycznia - na stronie Filharmoniii Wiedeńskiej będzie można wypełnić formularz uprawniający do losowania.


Formularz do losowania biletów na rok 2014 znajduje się tu: Bilety na Koncert Noworoczny 2014

Ceny - od 30 do 1000 euro.

Wspomnienia - bezcenne!

Polecam!

Życzę wszystkim, żeby rok 2013 był dla Was taki właśnie jak Koncert Noworoczny:pełen harmonii i piękna.
Trwa ładowanie komentarzy...