O autorze
Mam „patchworkową” rodzinę, dorastającego syna i przemądrzałego psa. Jestem mezzosopranistką i przedstawicielką gatunku muzycznego classical-crossover, który polega na łączeniu operowego wokalu z popem, jazzem, rockiem, house’m itd. Na świecie robią to Sarah Brightman i Andrea Bocelli. Prowadzę małą firmę producencką. Nagrałam cztery płyty. Wyprodukowałam wiele koncertów (takich jak otwarcie festiwalu „Kręgi Sztuki” w Cieszynie w 2011 roku, czy koncert z okazji 600-lecia Katedry we Włocławku). Nagrałam z „włoskim Rubikiem” Amedeo Minghi hymn na beatyfikację Jana Pawła II pt. „Un uomo venuto da lontano”. Moje utwory można znaleźć na międzynarodowych składankach chilloutowych „Cafe Crishna”i „Hotel St. Tropez”.
W tym roku wszystko, co robię, związane jest z tango nuevo. Promuję z moimi muzykami najnowszą płytę pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango" (wyszła pod koniec maja).

Acha! Pochodzę ze Strumienia na Śląsku Cieszyńskim, gdzie funkcjonują dwa wspaniałe chóry. Kocham też Wrocław, gdzie ukończyłam Akademię Muzyczną. Mieszkam w Warszawie. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, spacerów z psem i… czarnej kawy

Zapraszam do Krakowa i Warszawy na tango do słuchania

Show Me Your Tango w Filharmonii Łódzkiej
Show Me Your Tango w Filharmonii Łódzkiej www.izabelakopec.eu
Kochani, dziś nie będę mądrzyć się ani złorzeczyć. Dziś serdecznie zapraszam Was na moje dwa najbliższe koncerty - w najbliższy piątek (8 listopada) w Filharmonii Krakowskiej i 27 listopada w Polskim Radio w Warszawie.

"Show Me Your Tango" to cykl koncertów, które wykonuję w hołdzie Astorowi Piazzolli. Piazzollę większość z was zna w wersji instrumentalnej ale mało kto zna dobrze jego pieśni, bo dość rzadko są wykonywane. Wspaniały aranżer, z którym mam przyjemność współpracować - Tomek Filipczak - wybrał razem ze mną 11 najpiękniejszych naszym zdaniem utworów wokalnych argentyńskiego twórcy i przygotował je w formie, która mnie osobiście bardzo wzrusza.... To właśnie te pieśni wykonuję na moich koncertach.

Te utwory usłyszeć można na naszej płycie pt. "Piazzolla. Show Me Your Tango". Kto płytę słyszał, ten wie o co chodzi. Na koncertach jednak utwory za każdym razem brzmią nieco inaczej. Publiczność i atmosfera jest za każdym razem inna. A ponieważ czas płynie i my "dorastamy", interpretacja też się zmienia.

Do moich koncertów zapraszam zawsze cudownych muzyków. Piazzollę mam przyjemność grać nie tylko z Tomkiem (aranżerem-pianistą) ale też Klaudiuszem Baranem - bandoneonistą z Tangaty i prorektorem Uniwersytetu Muzycznego, Christianem Danowiczem - wspaniałym skrzypkiem o argentyńskich korzeniach, koncertmistrzem wrocławskiej orkiestry Leopoldinum, Robertem Horną - wirtuozem gitary i Konradem Kubickim - świetnym kontrabasistą.


Bardzo się cieszę na nasze kolejne wspólne koncertowanie i mam nadzieję, że podczas choćby jednego z tych wieczorów spotkam na widowni jakiegoś "natematowicza".

Serdecznie Was wszystkich zapraszam.

A gramy tak:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...